Як почати продавати hand made з України та в Україні в сучасних умовах у 2023 році? 7 важливих пунктів

Hand made та продажі за кордон, всередині України.

З чого почати і що вам буде потрібно?

 

Сьогодні 09 січня 2023 року. Майже рік Україна бореться за свою свободу та незалежність у тій війні, яку розпочала росія 24 лютого 2022 року.

 

Якщо ви можете зараз працювати і продавати свій hand made, свою ручну роботу, подумайте про продаж за кордон. Але те, про що я напишу вам нижче знадобиться вам і для продажу всередині України.

 

 

До початку війни мені час від часу і на сайт, і в YouTube блозі надходили подібні запитання:

 1. як почати майстру продавати свої вироби в інтернеті;
 2. як не відставати від часу і почати продавати в інтернеті;
 3. як почати продавати на маркетплейсах за кордон;
 4. як бути якщо у мене немає інтернет магазину, але я якщо почну займатися на продаж ручну роботу, то чи зможу я просто переслати свій товар кілька штук, і куди і як?
 5. де можна продати свої вироби крім etsy?

 

7 пунктів як почати продавати hand made з України та в Україні в сучасних умовах у 2023 році

7 пунктів як почати продавати hand made з України та в Україні в сучасних умовах у 2023 році

 

Як почати продавати hand made, як почати продавати ручну роботу в інтернеті майстру? Що потрібно створити для вашого хенд мейду товару:

 1. Текстовий опис плюс обов’язково ключові слова; плюс список ключових слів щодо товару для картки товару (наприклад на Etsy 13 штук)
 2. Фото, відео за вашим товаром

 

Навіщо в опис товару додавати ключові слова та де їх брати? Що це?

Зараз інтернет став величезним. У ньому мільйони кожного виду товару представлені різними мовами. І основою пошуку будь-якої інформації в інтернеті стали ключові слова. Їх ще можуть називати запитами, тегами.

Ключові слова – це слова та фрази, за допомогою яких люди знаходять в інтернеті потрібну інформацію чи товари.

Згадайте про себе. Коли вам щось знайти, ви у пошуку пишете назву чи фразу.

 

А на що важливо звернути увагу? Яка пошукова система і в якій країні популярна.

В Україні популярний Гугл. Мрієте продавати у США? Найпопулярніший пошуковик у цій країні – Google. І так дивимося по інших країнах.

 

Кожна пошукова система збирає інформацію, як і за якими фразами люди шукають потрібні їм товари або інформацію. І наприклад, існує безкоштовно сервіс Google Ads, де ви по всіх країнах світу і по всіх мовах світу, де люди використовують Google, можете знайти статистику за потрібними вам ключовими словами.

 

Секрет як почати продавати в інтернеті хенд мейд, ручну роботу в тому, що важливо у своїх текстах, в описах своїх товарів застосовувати ключові слова, які застосовують ваші потенційні клієнти. Саме ці фрази та слова важливо не вигадувати, а знайти та подивитися, як їх пишуть ваші потенційні клієнти.

 

Для цього зареєструйтесь у Google Ads (це безкоштовно). Цей сервіс Google був створений для тих людей, хто хоче запускати платну рекламу в Google. Але там є і для вас чудовий розділ. Це розділ Ключові слова. Ось у ньому вам і потрібно дивитися статистику, і це безкоштовно.

 

 

1. Фото, відео для продажу hand made, ручної роботи.

Щоб продавати в інтернеті, потрібно показати свій товар.

На різних сайтах з продажу hand made, у різних соціальних мережах можуть бути свої особливі вимоги щодо фотографій, розмірів відео.

 

Існує багато старої інформації щодо фото та відео контенту.

Але сьогодні на подвір’ї закінчується 2022 рік та от-от розпочинається 2023. І, як і раніше, створювати свої фото, як для перших інтернет-магазинів, було б трохи недоречно. Але багато великих бізнесів, як почали, так і не змінюючись, роблять те саме.

 

Якщо ви починаєте зараз, зверніть увагу на нові можливості та нові вимоги та бажання покупців. На багатьох порталах найпопулярнішими, найбільш клікабельними фото, стали фото, де виріб на людині і людина стоїть на тлі природи. Це найпопулярніші фото.

 

Як можна розмістити за популярністю фото:

 1. виріб на людині і на фоні природи
 2. тварини та ваш виріб на фоні природи
 3. виріб на фоні природи
 4. виріб на людині в інтер’єрі
 5. виріб в інтер’єрі
 6. виріб на сірому або білому фоні, старі стандартні фото інтернет магазинів набирають найменше залучення, найменше клікабельні
 7. найгірше по залученню, коли фото одягу на вішалці на сірому, білому фоні

 

У багатьох людей зараз є смартфони. Якщо у вас є смартфон, то у вас є фотоапарат. Ви можете знімати фото і короткі відео огляди своїх виробів на смартфон.

 

2. Продажі Hand made. Асортимент для України та інших країн світу може відрізнятися.

Не намагайтеся зробити багато товару наперед на свій розсуд, а потім намагатися його продати. З вашою ручною роботою може бути все гаразд, але тренди по кольоровій гамі виробів, за формою, та по тренду, що є саме зараз у країні, в яку ви прагнете продавати дуже важливі. Якщо ви їх дотримуєтеся, вони допоможуть вам продавати, якщо ні, товар просто може стояти без продажів.

Висновок щодо цього пункту: важливо робити аналіз за вашим видом товару на маркетплейсах у тій країні, в яку ви плануєте продавати. І важлива робити аналіз не лише за ціною, а й за формою, гамою кольору (звертати увагу на всі деталі, що існують).

 

3. Де продавати хенд мейд з України та в Україні?

Де продавати хенд мейд з України та в Україні

Де продавати хенд мейд з України та в Україні

 

А) Маркетплейси для продажу hand made

Коли у вас є фото та опис товарів, подумайте, а де ви хочете продавати свої товари, в якій країні? На спеціалізованій платформі – маркеплейсі – великому сайті, де всі продають подібні товари, чи у соціальних мережах?

Коли ви починаєте в інтернеті, вам роботу цих порталів потрібно буде вивчати.

 

Єдиної відповіді для всіх, де краще та швидше почати зараз продавати хендмейд немає.

Якщо ви читали мої статті раніше, ви бачили, що я прихильник продажів за кордон за допомогою великих іноземних сайтів, де можна відкрити свій інтернет-магазин і продавати свої товари. Найбільше для продажу ручної роботи, хенд мейд – підходить маркетплейс Etsy.

 

На мій погляд плюс подібних маркетплейсів як Etsy у тому, що на такі великі портали люди вже приходять купувати вироби і приходять і у ваш магазин. Ще один величезний плюс вам не потрібно з нуля платити гроші за створення інтернет-магазину. Особливо, коли ви тільки починаєте, це дуже важливо. Ви можете його налаштувати так, що людина може сплатити ваш товар за кілька кліків. А це дуже важливо, коли у вас із покупцем різні часові пояси. І коли ви прокинулися, ви маєте оплачені замовлення.

 

Мінуси маркетплейсів у тому, що з ними потрібно вчитися працювати. Самі по собі там продажі не йдуть. І кожен маркетплейс має свої правила, і їх важливо вивчити і не порушувати.

 

Б) Соціальні мережі для продажу hand made, ручної роботи

Якщо розглядати разові продажі хендмейду, для цього можуть підійти і соціальні мережі. В Україні дуже популярні Фейсбук, Інстаграм. На їх базі ви зможете створити магазин, виставити свої товари. Але проблема в тому, що вам із кожним клієнтом потрібно окремо домовлятися про оплату.

 

У Фейсбуку є тематичні Групи, в яких можна продавати свої вироби. Ці групи є різними мовами світу. Якщо хочете продавати англомовним клієнтам за кордон, шукаєте та розміщуєте свої товари в них. Бажаєте продавати російськомовним клієнтам. шукайте такі групи та розміщуєте в них.

 

І найголовніший нинішній мінус Фейсбук, Інстаграм, що їхні алгоритми обмежують перегляд ваших постів. Навіщо? Щоб ви купували платну рекламу. Тобто якщо ви працюєте, додаєте друзів чи люди самі до вас додалися до друзів, вони не всі побачать ваші пости. Тільки 3-20% ваших передплатників побачать вашу посаду.

 

Рядки вище я писала до початку повномасштабної війни, яку розпочала росія. На сьогодні я рекомендую вам продавати свої вироби в Фейсбук в англомовних групах.

 

Я розумію, що ви звикли до Фейсбук та Інстаграм, і вам зручно та зрозуміло спілкуватися зараз у них, комфортно. Але коли ви хочете продавати за кордон, важливо почати розміщувати свої товари англійською мовою в Пінтерест, Ютуб, Твіттер. І для цього вам знадобляться онлайн перекладачі.

 

Для англомовних соціальних мереж важливо писати простими короткими реченнями та перекладати ваші тексти за допомогою онлайн перекладачів. Наприклад, це Google перекладач і сервіс перевірки правопису Grammarly.

 

За що я люблю Google і Ютуб, Пінтерест – пошук контенту йде за ключовими словами. Наприклад, ви знайшли мої статті самостійно (без платної реклами). А Пінтерест у США асоціюється з платформою для продажу – можна знайти щось гарне та унікальне та швидко купити.

 

С) Продаж хенд мейд всередині України – найшвидший варіант

Вам знадобиться виконати всі пункти вище та нижче для продажу ручної роботи в Україні. Я окремо раніше писала статтю у блозі, про сайти, де можна продавати свої товари в Україні.

 

Але якщо ви хочете продати свою ручну роботу швидко, розгляньте запуск платної реклами по Україні в Фейсбук та Інстаграм. Для цього вам потрібно буде створити бізнес-сторінку (магазин), наповнити його товарами та запускати платну рекламу ваших постів.

 

Доставка, упаковка, оплата, податки для продажу Хенд Мейд з України та в Україні

Доставка, упаковка, оплата, податки для продажу Хенд Мейд з України та в Україні

4. Доставка hand made, ручної роботи з України.

Якщо у вас купили ручну роботу, ви можете доставити її з України Укрпоштою. На сьогодні це найдешевший варіант. Ви можете перевірити й інші компанії, що у вас працюють у місті. Наразі у них у всіх є сайти. Зайдіть, почитайте, подивіться, виберіть найкращий варіант для вас.

Рекомендую вам заздалегідь вивчити розцінки на доставку hand made, ручної роботи з України за кордон. Вас про це можуть запитувати покупці. Для цього вам потрібно буде знати вагу виробу.

 

5. Упаковка hand made, ручної роботи

На пошті ви можете заздалегідь переглянути варіанти упаковки вашого виробу. Часто перед відправкою за кордон поштою, у вас можуть зажадати показати ваш товар, тому не завершуйте повністю упаковку товару вдома.

Якщо ви продаєте на маркетплейсі за кордон, гарна упаковка є дуже важливою. Хочете отримати хороші відгуки та повторні продажі? Всередині звичайної упаковки на пошті створіть свою красиву подарункову упаковку. Вкладіть записку побажання, написану вручну, маленький подарунок. Але про все, що є у посилці, потрібно буде вказати на пошті.

 

6. Прийом оплат hand made, ручної роботи з-за кордону

Дізнайтеся, які іноземні перекази підтримує ваш банк, що зараз у вас можливо у вашому місті. Дізнайтеся, які варіанти прийому оплат є у вашому банку.

Як варіант з 2022 року в Україні люди можуть відкрити PayPal. Отримати оплати на нього ви можете від друзів та рідних. Для прийому платежів на маркетплейс він, на жаль, не працює.

Якщо ви відкриваєте магазин на маркетплейсі, і там є основна форма прийому грошей PayPal, вам потрібно буде скористатися послугами компанії з прийому PayPal в Україні. Це платно. Вони за вас отримують гроші від покупця, і потім переводять вам на картку банку. Для цього потрібно створити обліковий запис (підписати договір онлайн) на сайті такої компанії.

 

7. Податки в Україні та продажі хенд мейд

Якщо ви протягом року отримували дохід в Україні або за її межами, ви можете подати річну декларацію та сплатити податки.

Ви можете стати приватним підприємцем. Але пам’ятайте, що податки потрібно буде сплачувати щомісяця, незалежно від наявності доходу.

В Україні зараз на період військового часу підприємці другої групи можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок, але єдиний податок мають сплачувати.

В 2023 році для третьої групи підпріємців потрібно щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок – 1474 грн та єдиний податок у розмірі 5% для неплатників ПДВ (3% для платників ПДВ) раз на квартал.

 

Як я можу допомогти вам з продажу hand made, ручної роботи з України :

Надаю індивідуальні консультації з продажу хендмейду на маркетплейсах як Etsy, у соціальних мережах; пишу на замовлення опис товарів англійською (плюс українською або російською), підбираю теги – ключові слова для товарів.

 

Опис індивідуальних консультацій в моєму блозі:

https://www.svp-business.com/category/consultation/

 

Прочитайте про мої книги про Пінтерест, як писати опис, про роботу на Etsy у моєму Etsy магазині HowToSellCrafts:

Pinterest Україна. Пінтерест книга майстрам та бізнесу

https://www.etsy.com/listing/1245052178/pinterest-ukraina-pinterest-kniga

 

 

Якщо у вас будуть запитання щодо консультацій, оплат книг на Etsy,

Будь ласка, напишіть мені на пошту:

mail@svp-business.com

або

s-v-pv@ukr.net

 

Якщо у вас є питання щодо цієї статті,

Будь ласка, напишіть їх у коментарях.

 

Слава Україні!

 

З повагою,

Прохорівська Світлана

09.01.2023 

Метки: ,

Leave a Reply